« Ožujak 2024 »

BOŽIĆNA PRIREDBA - RADOST BOŽIĆA
Autor: Marin Vuletin, 22. 12. 2017.

Raduj se veliki svijete jer Bog nam šalje Isusa, svoje Dijete.

Da Njegova ljubav prožme sve ljude te da se s vjerom i nadom svakog jutra bude.

U prosincu smo, za mnoge najljepšem mjesecu u godini. Prosinac je po mnogočemu poseban i čaroban, ponajprije za nas djecu. Darovi za svetog Nikolu, za svetu Luciju, darovi za Božić, ali i nadolazeći praznici… Vrijedi se odmoriti i baterije napuniti za nove školske pobjede.

Nemojmo zaboraviti spomenuti i najvažniji od svih događaja: Rođenje Isusa. Neka ova naša priredba bude prožeta radošću nadolazećeg Božića.

Kroz priredbu su nas vodile: Gabriela i Ivana.

1. Igrokaz Zid, autorice Nade Iveljić, izveli su učenici 5., 6. i 8. razreda PŠ Donje Ogorje, voditeljica učiteljica Jelena Vučković.

2. Igrokaz Starački Božić, izveli su učenici 5. razreda PŠ Donje Ogorje uz pratnju zbora i instrumentalne grupe MŠ Bračević, voditelji: učitelj Nikola Rušinović i učiteljice: Tina Rožić i Jelena Vučković.

3. Pjesmu Božićna noć, izveli su učenici 1. razreda PŠ Crivac, voditeljica učiteljica Katarina Bešlić.

4. Igrokaz Isus u svemu, uprizorili su učenici 3. i 4. razreda PŠ Crivac, voditeljica učiteljica Mira Jurić.

5. Pjesmu Isusu za rođendan, Marijane Andrišek, recitirali učenici 1. i 3. razreda PŠ Donje Ogorje, voditeljica učiteljica Anita Bulić.

6. Igrokaz Veliko čudo za mali bor, izvele su učenice 4. razreda PŠ Donje Ogorje, voditeljica učiteljica Mira Ramljak.

7. Igrokaz Božićne jaslice, izveli su učenici 2. i 4. razreda PŠ Donje Ogorje, voditeljica  učiteljica Mira Ramljak.

8. Učenica 1. razreda PŠ Donje Ogorje, Andrea Kerum izvela je monolog Božić u mojoj obitelji, voditeljica učiteljica Anita Bulić.

9. Pjesmu Noćas čekamo ljubav, recitirali su učenici 2. razreda PŠ Crivac, voditeljica učiteljica Katarina Bešlić.

10. Učenici 4. razreda PŠ Crivac, zajedno s učenicima PŠ Donje Ogorje i MŠ Bračević otpjevali su dvije tradicionalne njemačke pjesme O Tannenbaum i Stille Nacht, voditelji: učiteljica Edina Smoljo i učitelj Nikola Rušinović.

11. Igrokaz Badnjak sreće, izveli su učenici MŠ Bračević, voditeljica učiteljica Davorka Vrgoč.

12. Božićnu pjesmu Christmas Tree, otpjevali su učenici 3. i 4. razreda PŠ Crivac i PŠ Donje Ogorje, voditeljica učiteljica Ana Bakota.

13. Recitaciju pjesme Moji zimski praznici, izveli su učenici 3. razreda PŠ Crivac, voditeljica učiteljica Mira Jurić.

14. Pjevački zbor, u pratnji instrumentalne grupe otpjevao je božićne pjesme: Zvončići i Svim na zemlji, voditelj učitelj Nikola Rušinović.

Učionicu likovno-estetski uredili učenici PŠ Donje Ogorje, voditeljica učiteljica Ivana Antunović.

Koordinatorica priredbe i autorica konferanse  učiteljica Katarina Bešlić