preskoči na sadržaj

Osnovna škola braće Radića, Bračević

Login
UPISI U 1.r

Poštovani roditelji!

Ove školske godine upisi u osnovnu školu odvijat će se preko Nacionalnog informacijskog sustava za upise. Roditelji trebaju podnijeti prijavu za upis djeteta od 22. veljače do 31. ožujka 2024. preko poveznice

 https://osnovne.e-upisi.hr/     

Prijave za upis djece s već utvrđenim teškoćama bit će otvorene ranije, od 1. veljače do 31. ožujka 2024., na istoj poveznici.

U sustav za elektroničke upise u OŠ ulazi se preko portala e-Građani. Roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal, trebaju se javiti školi kojoj pripadaju prema upisnom području, početkom mjeseca ožujka - točne termine ćemo staviti naknadno. 

Informacije o terminima testiranja i pregleda školskog liječnika roditelj će dobiti naknadno, prema uputama na ovome oglasnom mjestu.

Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji

ŠKOLA ZA ŽIVOT

eTWINNING

ERASMUS+

eŠKOLE

DABAR

IZ ARHIVE IGROKAZA

Crveni gumb

 

Ova aplikacija namijenjena je svima Vama, ali je posebno prilagođena djeci i omogućuje prijavljivanje: sadržaja na internetu za koji sumnjate da je nezakonit i odnosi se na različite oblike iskorištavanja i zlostavljanja djece. 

BITKA ZA SIGURNOST

Školski časopis - Zelenkada

Broj 1

Broj 2

Broj 3

Potvrde o školovanju

Ukoliko Vam treba potvrda o školovanju, možete je i sami dobiti na sljedeći način:

Kliknite na sljedeći link: 
https://potvrde.skole.hr/login

Ulogirajte se:
a) Učenici: Prijava za sve učenike putem AAI@EduHr elektroničkog identiteta.

b) Roditelji: Prijava putem NIAS-a za roditelje koji su evidentirani e-Dnevniku

Anketa
Kako je na tebe utjecala pandemija?






Brojač posjeta
Ispis statistike od 23. 12. 2020.

Ukupno: 103351
Ovaj mjesec: 993
Ovaj tjedan: 238
Danas: 32
Hrabri telefon


Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
UČENICI OSMIH RAZREDA U VUKOVARU
Autor: Edina Smoljo, 14. 2. 2018.

U okviru projekta Posjet osmih razreda Vukovaru, učenici osmih razreda naše škole su u Vukovaru od 13. 2.  do  15. 2. 2018. godine, pratiteljica učenika je učiteljica  Edina Smoljo.


Prvog dana (14.2.2018.) boravka u Vukovaru učenici su razgledali Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture, prisustvovali predavanjima na temu Domovinski rat i Bitka za Vukovar, a navečer su otišli u disko.

GRADSKI MUZEJ VUKOVAR

 MUZEJ VUČEDOLSKE KULTURE

Drugog dana (15.2.2018.) boravka u Vukovaru obišli su memorijalne lokalitete: Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Spomen-dom Ovčara, Masovna grobnica Ovčara, Kukuruzni put – Put spasa, Mjesto sjećanja – Vukovarska bolnica'91, MCDR Vukovar – bivša vojarna 204. VU brigade i Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata.

SPOMEN-DOM HRVATSKIH BRANITELJA

VUKOVARSKA BOLNICA

OVČARA

MEMORIJALNO GROBLJE ŽRTAVA DOMOVINSKOG RATA

Grad heroja - Vukovar

Krenuli smo za Vukovar 13.02. u osam sati. Polazak je bio ispred škole u Bračeviću. U busu smo upoznali novo društvo iz Obrovca, Ciste Provo i Ciste Velike. Bilo nam je jako zabavno, iako je put bio naporan. Većinu je dana padao snijeg i bilo je hladno. U Vukovar smo došli oko 18 sati. Stvari smo spremili u hostel te večerali. Imali smo slobodnu večer za odmor zbog rasporeda koji nam je slijedio od ranih jutarnjih sati. 

Ustali smo u 7 sati nakon čega smo doručkovali. Čekao nas je obilazak Gradskog muzeja Vukovar, koji je smješten u prostoru dvorca Eltz i Vučedolskog muzeja. Izlaskom na ulice Vukovara u ranim jutarnjim satima osjetili smo mirnoću grada. Vidjeli smo ono što večer prije nismo mogli, zbog mraka koji je već pao nad herojski grad, zgrade na kojima su se jasno ocrtavali otisci ispaljenih metaka. Ti prizori nisu nikoga ostavili ravnodušnima. U tišini smo se zaputili Gradskom muzeju. Dvorac Eltz je, također, pretrpio velika oštećenja, a poneke zbirke koje su se u njemu čuvale također su uništene ili nepovratno otuđene. Radom u progonstvu u periodu od 1992. godine do danas, skupljena je zbirka umjetnina koju su hrvatski umjetnici darovali Gradskom muzeju. Toj ideji su se pridružili i umjetnici iz Italije, Austrije, Njemačke, Poljske, Francuske i drugih zemalja. Zbirka nosi naziv Muzej Vukovara u progonstvu i danas broji 1500 umjetnina. Muzej Vučedolske kulture ponudio nam je brojne materijalne izvore iz prapovijesti koji su pronađeni na lokalitetu Vučedola. Prepuni dojmova zaputili smo se na ručak. Poslije ručka smo imali predavanje na temu Domovinski rat i Bitka za Vukovar. Vojnik koji nam je držao predavanje upoznao nas je s detaljnim uzorcima rata te nas je pripremio za teški put koji su Vukovarci prošli 1991. Slijedio je odmor po vukovarskim ulicama i trgovačkom centru, zatim večera i disko u večernjim satima.

Sutradan, poslije doručka, spremili smo stvari i odnijeli ih u autobus, nakon čega je slijedio obilazak Trpinjske ceste, Ovčare, Vukovarske bolnice i Memorijalnog groblja žrtava iz Domovinskoga rata, odnosno memorijalnih lokaliteta.

Zgrada Spomen doma hrvatskih branitelja Vukovar na Trpinjskoj cesti napravljena je u obliku stisnute šake koja simbolizira snagu kojom se branio Vukovar od agresije. Bolnica je na svih ostavila najveći utisak. Bili smo zatečeni prizorima. U njoj je vjerno rekonstruiran život nekoliko stotina ranjenika i bolničkoga osoblja. Nitko nije izustio riječi ni pred devet stotina i trideset i osam bijelih križeva koji simboliziraju žrtve rata na Memorijalnom groblju žrtava. Vidjeli smo grob najstarije i najmlađe žrtve rata. Cjelokupni prizor potpuno je drugačiji od onoga što smo do sada gledali na televiziji ili u knjigama. Ista reakcija bila je i u Ovčari. U mračnom prostoru na zidovima smještene su slike s imenima svih 200 žrtava. Svakih 30 sekundi one se poput zvijezda naizmjenično pale i gase. Ovčara predstavlja trajni podsjetnik na njihove posljednje poglede, osmijehe i njihove posljednje riječi… Teško je izreći sve ono što smo u tom trenutku nosili u svojim srcima, onu silnu ljubav koju smo osjetili za njih i Domovinu.

Već pomalo iscrpljeni krenuli smo kućama. Iako smo bili tužni zbog odlaska, vratili smo se zahvalniji, sretniji i ponosniji na Hrvatsku, Vukovar i branitelje.

Nora Bacelj, VIII. b





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju