« Ožujak 2024 »

POKAŽIMO NAJBOLJE OD OVE ŠKOLSKE GODINE
Autor: Katarina Bešlić, 15. 6. 2018.

Eto, stigli smo do kraja još jedne školske godine tijekom koje smo radili, učili, igrali se, stjecali nova poznanstva i nova iskustva. Bilo je tu i lijepih i onih manje lijepih trenutaka, ali sve ono lijepo spremit ćemo u škrinjicu uspomena u koju ćemo u budućnosti, sigurni smo, vrlo rado zaviriti.

Svi učenici, zajedno sa svojim učiteljima, mnogo toga su napravili tijekom protekle školske godine. Za završnu priredbu na kraju školske godine odlučili smo s vama podijeliti ono najbolje i najzanimljivije. Bit će tu pjesme, plesa, recitacija, prezentacija, glume…

1. Na početku priredbe, odlučili smo vas upoznati s likom i djelom hrvatskog jezikoslovca i izumitelja, Fausta Vrančića.  Što su sve naučili o njemu, pokazali su nam učenici od 5. do 8. razreda MŠ Crivac i PŠ Donje Ogorje kroz prezentaciju projekta Faust Vrančić koji su proveli zajedno sa svojim učiteljima i učiteljicama. Voditelji projekta su učitelj Tvrtko Roguljić te učiteljice Zdravka Jokić i Luči Karbonini.

2. Prezentacijom plakata koji su izradili uz pomoć knjižničarke Nede Zulim, učenici 5. razreda upoznat će nas s najpoznatijim i najvrjednijim izumima Fausta Vrančića.

3. O ljepoti i zanimljivosti šibenske katedrale rekao nam je nešto više Ante Kerum, učenik 5. razreda PŠ Donje Ogorje, voditeljica knjižničarka Neda Zulim.

4. Pjesmu Nekoga moraš voljeti recitirala je Martina Svalina, učenica 7. razreda MŠ Bračević, voditeljica učiteljica Davorka Vrgoč.

5. Igrokaz Kokoš kod frizera uprizorile su učenice 5. razreda PŠ Donje Ogorje Lana Leskur i Anđela Kapitanović, voditeljica učiteljica Željka Radnić.

6. Kroz projekt Igre naših starih učenici od 1. do 4. razreda  imali su prilike naučiti nešto više o djetinjstvu naših djedova i baka. Osim što su naučili koje su se igre igrale prije, imali su prilike i sami ih zaigrati te na taj način spasiti ih od zaborava u koji su počele polako tonuti. Što su igrali  i kako su se zabavili, pokazala nam je Ivana Leskur, učenica 3. razreda PŠ Donje Ogorje kroz prezentaciju projekta Igre naših starih, voditeljica učiteljica Anita Bulić.

7. Bili mali ili veliki, bajke vole svi. Bajku  o Orašku i Mrvici  izveli su učenici 3. i 4. razreda PŠ Crivac, voditeljica učiteljica Mira Jurić.

8. Lutkarsku predstavu Crvenkapica na engleskom jeziku izveli su učenici MŠ Bračević, voditeljica učiteljica Alenka Miljević.

9. Naši mali čuvari prirode, učenici 1. i 2. razreda PŠ Crivac zaštitu okoliša shvatili su ozbiljno. Čak su odlučili sami  reciklirati papir. Kako je sve proteklo pokazat će nam učenici 2. razreda PŠ Crivac, voditeljica učiteljica Katarina Bešlić.

10. Kad ga čujemo, jako se razveselimo. Naravno, riječ je o školskom zvonu, ali ne bilo kojem, već o onom posljednjem. Što poručuju školskom zvonu, rekle su nam učenice 1. razreda PŠ Crivac recitacijom pjesme Posljednje zvonce, voditeljica Katarina Bešlić.

11. Recitaciju pjesme After School izveli su učenici 3. i 4. razreda PŠ Crivac te učenici 4. razreda PŠ Donje Ogorje, voditeljica učiteljica Ana Bakota.

12. Je li dobro uvijek sve znati unaprijed ili ipak treba ostaviti mjesta i iznenađenjima? Saznali smo kroz igrokaz Zna Mate unaprijed, a  kojeg su uprizorili učenici 2. i 4. razreda PŠ Donje Ogorje, voditeljica učiteljica Mira Ramljak.

13. Literarna skupina iz PŠ Crivac koju je vodila učiteljica Mira Jurić ove godine bila je jako vrijedna. Za nas su odlučili izdvojiti i prezentirati nam svoja tri najbolja rada.

15. Kako najbolje započeti ljetne praznike nego pjesmom i plesom.  Uz  pjesmu Kopf, Schulter, Knie, Zeh  zaplesali su učenici 5. razreda MŠ Bračević i PŠ Donje Ogorje, voditeljica učiteljica Edina Smoljo.

I što zaključiti na samome kraju? Bila je ovo jedna lijepa i zanimljiva školska godina koju završavamo bogatiji novim znanjima i iskustvima, novim poznanstvima i prijateljstvima. Ovim putem pozdravljamo naše osmaše koji se opraštaju s nama. Želimo im ugodne praznike i uspješan upis u željenu školu.

Također, svima vama želimo radosne, razigrane i morem okupane praznike. Odmorite se, napunite baterije te s veseljem dočekajte sljedeću školsku godinu.

Vidimo se u rujnu!