EUROPEAN DAY OF LANGUAGES

European Day of Languages (Europski dan jezika) je projekt koji je osnovan s ciljem osvješćivanja jezične raznolikosti na europskom kontinentu.
S projektnim partnerima odabrano je deset pozitivnih riječi koje su učenici kroz snimanje videa prezentirali na svojim materinjim jezicima te pokušali od svojih vršnjaka naučiti kako se te iste riječi kažu na njihovim jezicima. Najpopularnije snimke bile su one na kojima učenici iz različitih zemalja govore na materinskim jezicima partnerskih škola.
Riječi koje smo jedni druge poučavali su:

OBITELJ

SLOBODA

PRIJATELJSTVO

ZABAVA

SREĆA

ZDRAVLJE

ZNANJE

LJUBAV

MIR

TOLERANCIJA

Pošli smo od pretpostavke da će riječ "tolerancija" imati jednak korijen u svim jezicima međutim nismo bili u pravu.
Osim videa učenici su izradili i plakate s riječima za izložbu kojom smo obilježili Europski dan jezika, a projekt smo završili s porukama ljubavi te tako obilježili Valentinovo.

Kako je izgledao projekt možete pogledati ovdje i usput naučiti pokoju riječ na jednom od europskih jezika.