LC Marjan

Autor: Marin Vuletin
Dobrotvorna preduskrsna akcija

Dugogodišnja suradnja učenika škole na dobrotvornim akcijama za potrebite u organizaciji članica Lions kluba Marjan iz Splita, održala se 31. ožujka 2012. godine po trinaesti put u Marmontovoj ulici u Splitu.
Prva naša zajednička akcija održana je 20. ožujka 1999. godine, kada smo od prikupljenih sredstava kupili prvu računalnu opremu za našu školu.
Od tada svake godine, u subotu, uoči Cvjetne  nedjelje sudjelujemo na dobrotvorno-prodajnoj akciji čiji prihod je namijenjen potrebitima.
Tako su ove godine prikupljena sredstva  za nabavku kolica za članove Udruge osoba s invaliditetom iz Splita.
Tijekom svih ovih godina učenici škole sudjelujući u ovoj dobrotvornoj akciji slijede i prihvaćaju geslo Lionsa WE SERVE – služimo najpotrebitijima u našoj zajednici!

Humanitarna Uskrsna akcija

S veseljem sam se uputila te subote uoči Cvjetnice u Split. Kao i svake godine pomoći ćemo Lions klubu Marjan iz Splita u dobrotvornoj akciji koju organiziraju pred Cvjetnicu.
Bila sam ushićena jer će svi oni radovi koje smo vrijedno radili s našom učiteljicom biti prodani u dobrotvorne svrhe.
Ove godine će kupiti invalidska kolica za osobe s invaliditetom.
Dan je bio sunčan i lijep, a ja vesela i sretna što će bar malo nekome pomoći!

Ana Kapitanović, 8. razred
PŠ Donje Ogorje