Roditelji, prijatelji škole

Roditelji, prijatelji škole je projekt koji je započeo u školskoj godini 2010./2011. a nastavlja se i u ovoj školskoj godini 2011./2012.

Ciljevi projekta „Roditelji, prijatelji škole“ su poboljšanje suradnje između roditelja i škole, veće i aktivnije sudjelovanje samih roditelja u školskoj svakodnevici, poboljšanje komunikacije između roditelja i nastavnika, razvijanje kulture dijaloga i uvažavanja tuđeg mišljenja.
U ovom projektu su mogli sudjelovati roditelji svih naših učenika, kako iz MŠ Bračević, tako i iz PŠ Crivac, Ramljane i Ogorje Donje. Neki roditelji su tijekom cijele godine marljivo sudjelovali na svakoj radionici. Sve 4 radionice su bile dobra prilika da se roditelji međusobno bolje upoznaju i zajedno s pedagoginjom ponove gradivo roditeljstva. Imali su priliku naučiti kako se oni i njihova djeca trebaju nositi sa lošom ocjenom u školi, promjenama u pubertetu, o važnosti komunikacije u obitelji, kreativnom rješavanju sukoba te o slobodnom vremenu u obitelji.
Naše drage roditelje kao i njihove ideje i prijedloge, rado očekujemo i  u ovoj školskoj godini.
Radionice je vodila pedagoginja Ana Biočić.

1. radionica „ Problemi učenika, loša ocjena i stres „ (studeni 2010.)

2. radionica „ Komunikacija u obitelji „ (ožujak 2011.)

3. radionica „ Kreativno rješavanje sukoba“ (svibanj 2011.)

4. radionica „ Slobodno vrijeme u obitelji“ (lipanj 2011.)

S. Covey u svojoj knjizi SEDAM NAVIKA USPJEŠNIH OBITELJI optimistički poručuje:

"Predlažem da pri svemu što radite u obitelji imate na umu čudesni kineski bambus. Kad posadite sjeme te neobične biljke, ništa se, ama baš ništa osim tankog izdanka ne vidi cijele četiri godine. Za to se vrijeme rast odvija ispod tla, u velikom vlaknastom korijenju što se širi i prodire duboko u zemlju. Ali pete godine kineski bambus naraste 32 metra. Mnogo je toga u obiteljskom životu slično kineskom bambusu. Radite, ulažete vrijeme i trud i činite sve što znate i možete, ali ponekad tjednima, mjesecima pa i godinama ne vidite nikakve rezultate. No, budete li strpljivi, nastavite li raditi, doći će i ona "peta godina" i zapanjiti vas rastom i promjenama".