Odsjek za povijest, FF - Split

14. 11. 2011.

ODRŽANO PREDAVANJE STUDENTIMA ODSJEKA ZA POVIJEST, FILOZOFSKOG FAKULTETA IZ SPLITA

Već četvrtu školsku godinu (od 2008. godine) studenti Odsjeka za povijest, Filozofskog fakulteta iz Splita predvođeni svojim predavačem nastave metodike povijesti dr. Mladenkom Domazetom dolaze u našu osnovnu školu s ciljem upoznavanja sa svom pedagoškom dokumentacijom iz prve ruke. Ovom predavanju ove godine nazočilo je 19 studenata pete godine.

Predavanje o Pedagoškoj dokumentaciji u osnovnoj školi održao je ravnatelj škole Marin Vuletin, uz zorni prikaz sve potrebne pedagoške dokumentacije, a studenti su imali priliku po prvi put držati u rukama originalne pedagoške dokumente.

Predavanje o Australskom odgojno-obrazovnom sustavu održala je pedagoginja škole Ana Biočić, koja je tijekom ljetnih praznika boravila mjesec dana u Melburnu - i tom prilikom posjetila osnovnu i srednju školu Dandenong high school, gdje se informirala o njihovom školskom sustavu.

Predavanje o Montesori pedagogiji studentima je održala  učiteljica engleskoga i njemačkoga jezika Alenka Miljević, spomenuvši u uvodnoj riječi smjernice pedagogije M. Montesori. Učiteljica je tijekom ovoga ljeta posjetila Montessori školu u Konstanzu – Njemačka. Studentima je pokazala kreativne metode rada u nastavi povijesti.

Osim ovih navedenih tema predavanja, studenti su pobliže bili upoznati s radom i prostorom djelovanja male brdsko-planinske škole, koja ima poseban status škole s otežanim uvjetima rada. Posjetili su učenike 6. i 7. razreda, u njihovim učionicama, na nastavi matematike i geografije.