« Svibanj 2024 »

Bolje da propadne selo nego običaji- Nije Jure svaki dan, nego u proliće jedan dan.
Autor: Jelena Erdelez, 30. 4. 2024.

Jedna od poznatijih izreka, Bolje da propadne selo nego običaji, vjerno dočarava koliku važnost imaju običaji u našem narodu. Tako već dugi niz godina KUD Komaštre iz Ogorja pod vodstvom predsjednice gospođe Ane Kapitanović priređuje kulturno- umjetnički program u čast zaštitnika Ogorja, svetoga Jure. Uz brojne KUD-ove iz različitih krajeva Lijepe Naše dvosatni program tradicionalno su uveličali i učenici naše škole 28. travnja 2024. godine.

Igrokaz Zna Ante unaprijed, autora Gvide Tartalje, izveli su učenici Ante Kapitanović (2. razred) i Ivano Kerum (4. razred), a uvježbala ih je učiteljica Mira Ramljak.

Nakon simpatičnog dijaloga učenika i učitelja kojeg su Ante i Ivano vjerno uprizorili, uslijedio je red plesa i pjesme, gange i ojkavice.

Zatim su na pozornicu izašli učenici 6. razreda, Marijana Leskur i Mario Bulić te Lucija Mamić, učenica 5. razreda. Izveli su igrokaz naziva Sveti Jure, mašina za

robu i baba Anđa za koji ih je pripremila učiteljica Jelena Erdelez.

Da ne bude poslije- nismo znali, naslov je monologa Zvonimira Baloga koji je priredila učiteljica Anita Bulić, a monolog je na siguran i simpatičan način iznijela učenica 1. razreda, Anamarija Kapitanović.

Na pozornicu su se ponovno vratili Ante Kapitanović i Ivano Kerum, učenici 2. i 4. razreda, te su nam otpjevali pjesmu Misli svatko da je meni lako Zlatka Pejakovića, a uvježbala ih je učiteljica Mira Ramljak.

Program su monolozima obogatili i učenici 3. razreda, Ivan Leskur i Stipe Kapitanović, a za nastup ih je pripremila učiteljica Anita Bulić. Ivan Leskur nastupio je s monologom Nepoštenjak Zvonimira Baloga.

Učenik Stipe Kapitanović nastupio je sa svojim monologom Tužibaba, a koji je prema tekstu Zvonimira Baloga priredila učiteljica Anita Bulić.

Ovim putem čestitamo svim našim učenicima na odličnim javnim, scenskim nastupima koji uistinu nisu nimalo lako posao. Svojim trudom doprinijeli su proslavi svetog Jure na derneku punom tradicije i veselja, a Ogorje je i ove godine oživjelo uz ples, pjesmu i scenske igre.