OBAVIJEST RODITELJIMA UČENIKA OD 1. DO 4. RAZREDA
Autor: Marin Vuletin, 22. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

objavljene su nove preporuke HZJZ i MZO za organizaciju rada u razrednoj nastavi koje će se primjenjivati od 25. svibnja 2020. godine.

Prema navedenim uputama u ponedjeljak 25. svibnja 2020. godine kreće redovna nastava za učenike od 1. do 4. razreda i to prema slijedećem rasporedu: u 8.30 sati PŠ Crivac, a u 8.00 sati PŠ Donje Ogorje.

Za učenike školski autobus prometuje:

- Donje Postinja (8.05 sati), Ramljane (8.10 sati), Sedlari (8.15 sati), Crivac - Donje polje (8.20 sati) do PŠ Crivac.

- Crivac - Novo selo (8.25 sati) do PŠ Crivac.

- Bračević (7.25 sati), Radunić (7.30 sati), Pribude (7.40 sati) do PŠ Donje Ogorje.

- Leskuri (7.50 sati) do PŠ Donje Ogorje, a povratak učenika kući je poslije završetka nastave.

Molim vas pročitajte preporuke HZJZ i MZO.

Pod opširnije se nalaze upute za roditelje i učenike škole.

Naglasci za roditelje:

- Rad u školama u sadašnjim epidemiološkim uvjetima uz poštovanje Uputa HZJZ-a smatra se jednako sigurnim za djecu i zaposlenike kao i rad od kuće, odnosno ostanak kod kuće te se omogućuje uključivanje sve djece u škole.

- Zbog organizacijskih razloga poželjno je da roditelji učenika koji su bolesni i ne mogu doći na nastavu u školu, kao i oni roditelji koji se plaše poslati djecu u školu, o tome obavijeste  učitelje/učiteljice.

- Organizira se nastava iz svih nastavnih predmeta po utvrđenom rasporedu u trajanju od četiri odnosno pet nastavnih sati dnevno.

- Organizira se školski prijevoz za učenike putnike.

- Roditelji/skrbnici ne moraju dovoditi djecu u škole, ako ih dovode, ne ulaze u školsku zgradu osim u krajnjoj nuždi, već dolaze do ulaza pri čemu zadržavaju distancu od najmanje 1,5 metra u odnosu na druge roditelje/skrbnike i djecu.

- Sukladno odluci roditelja, učenici u školu dolaze sami, organiziranim prijevozom ili u pratnji roditelja, kao što bi dolazili da nema epidemije.

- Roditelji se ne okupljaju na ulazu u školsku zgradu.

- Roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u školu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u školu, već se javljaju telefonom ravnatelju škole i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta. Djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti također ne dolaze u ustanovu.

- Škola ne uzima izjava od roditelja radi uključivanja djeteta u ustanovu. Roditeljima treba omogućiti naknadno uključivanje djeteta u školu.

- Roditelj/skrbnik treba se upoznati s Uputama HZJZ-a u cjelini.

- Roditelji su značajna karika u krugu povjerenja za učenje, ali i za podršku učeniku u općem razvoju, usvajanju vrijednosti i odgoja u cjelini.