« Svibanj 2024 »

Prezentacija projekta "Basne"
Autor: Mira Ramljak, 29. 5. 2013.

Često puta u životu čujemo kako je život bajka, ali možda bi ipak bilo bolje reći da je život basna jer se mnoge mudre stvari uče upravo iz basni.
Kakvo je to životno blago skriveno u tim malim pričama pokazali smo kroz ovu prezentaciju projekta kojeg smo svi zajedno pripremili i realizirali.

Program je vodila učenica 3. razreda PŠ Ogorje Donje.
Ovako je program tekao:
1. Likovne radove na temu ŽIVOTINJE U BASNI, koji ukrašavaju naš pano,  izradili su učenici MŠ Bračević i PŠ Donje Ogorje. Budnim okom pratila ih je učiteljica Sanja Mirošević.
2. Učenica 3.r. iz Ogorja plakatom nam je prezentirala ŠTO JE TO BASNA. Voditeljica je učiteljica Mira Ramljak.

3. Petaši iz Ogorja, pod vodstvom učitelja Tvrtka Roguljića prezentirali su plakat BASNE KROZ POVIJEST.
4. Učenici 3.r. iz Ogorja, plakatom su prezentirali koje su najvažnije POUKE BASNI. Pripremila ih je učiteljica Mira Ramljak.

5. Učenici PŠ RAMLJANE  prikazali su igrokaz NESTAŠNI PAČIĆ I ZEČIĆ SIVKO . Njih je pripremila učiteljica Marija Penović
6. Učenice MŠ Bračević,  pod vodstvom učiteljice Davorke Vrgoč izvele su igrokaz PAUN I SOKOL.
7. Basnu PAUN I SOKOL u obliku stripa izradili su trećaši iz Ogorja. Voditeljica je učiteljica Mira Ramljak.
8. Prvašići iz Ogorja, prezentirali su svoje likovne radove na temu KORNJAČA I ZEC , koje su popratili tekstom. Voditeljica je učiteljica Mira Ramljak.
9. Igrokaz KORNJAČA I ZEC, ali na njemačkom jeziku, pripremili su osmaši iz MŠ Bračević. Njihova voditeljica je učiteljica Alenka Miljević.
10. Igrokaz CVRČAK I MRAV pokazali su učenici iz PŠ CRIVAC. Pripremila ih je učiteljica Mira Jurić.
11. ŽABLJU MELANKOLIJU- basnu u stripu prezentirali su petaši  iz Ogorja. Voditeljica je učiteljica Zlata Kurtov.
12. Igrokaz GAVRAN I LISICA izvele su učenice 1.r. iz Ogorja. Pripremila ih je učiteljica Mira Ramljak.
13. Basnu LAV I MIŠ na engleskom jeziku, plakatom su prezentirati petaši iz Ogorja. Voditeljica je učiteljica Ana Bakota.

14. Igrokaz LISICA I RODA, na njemačkom jeziku izveli su osmaši iz MŠ Bračević. Pripremila ih je učiteljica Alenka Miljević.

15. Igrokaz DVIJE MUHE izveli su učenici 3.r. iz Ogorja. Voditeljica je učiteljica Mira Ramljak.

16. Basnu LAV, MAGARAC I LISICA, kazalište sjena – izveli su petaši iz Ogorja. Pripremila ih je učiteljica Zlata Kurtov.
17. PowerPoint prezentacije, DVA MAGARCA  i  BAJKU O MIŠU pokazali su učenici 3.r. iz Ogorja. Voditeljica je učiteljica Mira Ramljak.
18. Na kraju smo pogledali  KNJIŽEVNE VRSTE U BIBLIJI:
- U STAROM ZAVJETU – basnu JOTAMOVA BASNA-igrokaz
- U NOVOM ZAVJETU – govor u slikama GRAD  NA  GORI – plakat
- i  PRISPODOBA – MILOSRDNI OTAC – igrokaz
Sve je bilo popraćeno PowerPoint prezentacijom.
Sve to su nam pripremili učenici 2., 4. i 6. r. iz Ogorja. Voditeljice su učiteljica Anita Bulić i vjeroučiteljica Tina Rožić.

Priloženi dokumenti:
Bajka_o_jednom_misu.pps (218.50 KB)