« Svibanj 2024 »

Dan kruha
Autor: Mira Ramljak, 11. 10. 2013.

Svakoga dana
na tvome stolu
dobrota sjedi
kao dobar duh-
svagdanji kruh.
Zahvali Bogu,
slatko ga jedi
i znaj koliko vrijedi…

Kruh je simbol života, obitelji, dobrote, ljubavi, kruh je blagodat veselja, bez kruha nema života, a jesti kruh s nekim znači biti mu prijatelj.
Uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine bili podareni.

1. S pjesmom Korica kruha, zbor učenika naše škole, pod vodstvom učiteljice Tonke Marojević uveo nas je u svečani program obilježavanja Dana kruha.

2. Likovne radove koji su krasili naš pano izradili su učenici 4. i 8.r. iz Ogorja, mentorica učiteljica Sanja Mirošević.

3. Učenici 2. i 4.r. iz Ogorja, prinoseći darove zahvalili su Bogu na njima, pripremila učiteljica Mira Ramljak.

4. Od čega je tijesto kruha i kakvo je njegovo lice? Kroz recitaciju Kruh otkrila nam je učenica 2.r. iz Ogorja, pripremila učiteljica Mira Ramljak.

5. Prvašići iz Ogorja izveli su igrokaz Zaljubljeni kiflić, pripremila učiteljica Anita Bulić.

6. Učenica iz Ramljana, izrecitirala  nam je pjesmu Jesen u vinogradu, pripremila učiteljica Marija Penović.

7. Uzrečice o kruhu, plakatom su prezentirale četvrtašice iz Ogorja, pripremila učiteljica Mira Ramljak.

8. Recitaciju Krušna priča izveli su učenici 3.r. iz Ogorja, pripremila učiteljica Anita Bulić.

9. Kako izgleda Brašnjava priča, kratkim igrokazom pokazali su nam trećaši iz Ogorja, pripremila učiteljica Anita Bulić.

10. Naši Ogorani bili su jako vrijedni, te su sa svojim učiteljicama, Anitom Bulić i Mirom Ramljak prošetali u zaselak Kapitanoviće kod tete Zlate, inače bake jednog prvašića i na licu mjesta se uvjerili kako se mijesi i peče kruh ispod peke.
Što su sve vidjeli i naučili prezentirali su nam učenici trećeg razreda. Ppt se nalazi u prilogu.

11. Da nas podsjete, da je uz Dan kruha bila i tema vezana za šljive, pobrinuli su se učenici iz Crivaca. Oni su nam prezentirati kako izgleda Crivački šljivofest. U svemu su ih vodili učitelji Mira Jurić i Dario Šperkov. Ppt se nalazi u prilogu.

13. Osim “razrednjaka” i učenici i učitelji predmetne nastave bili su jako vrijedni. Uvjerili smo se kroz točke koje slijede.
Skeč Hrvatski sa sedam kora, izvele su učenice iz Ogorja, pripremila učiteljica Zlata Kurtov.

14. Sedmašice iz Ogorja, Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje prezentirale su plakatom i izvele recitacije: Pšenica  i  Visoka žuta žita. Pripremila ih je vjeroučiteljica Petra Buljević.

15. Recitaciju Himnos izvela je Dramska družina iz Bračevića, pripremila učiteljica Davorka Vrgoč.

16. Dani kruha u matematici, plakatom i ppt  pokazali su učenici dodatne nastave iz matematike iz Bračevića, pripremila učiteljica Jovanka Momčilović.   Ppt se nalazi u prilogu.

17. Igrokaz Ostvareni san izveli su učenici 5. i 6. r. iz Ogorja. Pripremila ih je vjeroučiteljica Petra Buljević.

Nakon svečane priredbe župnik fra Bože Gulić blagoslovio je jelo koje su donijeli učenici, roditelji i učitelji. Uslijedilo je zajedničko blagovanje.

Priloženi dokumenti:
Dan_kruha_kod_tete_Zlate.pps (2.34 MB)