« Svibanj 2024 »

OSVIJETLIMO PUT DO JASLICA
Autor: Bože Gulić, Stipe Bešlić, 17. 12. 2015.

U organizaciji Katehetskog ureda šibenske biskupije u Katoličkoj osnovnoj školi Zaveslaj na pučinu u Šibeniku održana je 16. prosinca 2015. godine u 17.00 sati Božićna priredba Osvijetlimo put do jaslica.

Učenici škole sudjelovali su na ovoj priredbi i još su sudjelovala djeca iz dječjih vrtića: DV Brat Sunce iz Primoštena i DV Anđeli iz Šibenika, kao i učenici sljedećih škola: OŠ Vrpolje iz Vrpolja, OŠ Vidici, OŠ Tin Ujević, OŠ Meterize, OŠ Jurja Šižgorića i Katoličke OŠ Zaveslaj na pučinu iz Šibenika.

Pozdravna riječ predstojnice Katehetskoga ureda šibenske biskupije s. Jakice Vuco.

Pozdravna riječ Oca biskupa mons. Ante Ivasa.

Učenici škole predstavili su se pjesmama: Narodi nam se i Jingle Bells, koje je otpjevao školski zbor pod vodstvom učitelja Nikole Rušinovića, a učenik trećeg razreda Ante Kerum izveo je monolog Budimo svjetlo jedni drugima, voditeljica i autorica teksta učiteljica Anita Bulić.

BUDIMO SVJETLO JEDNI DRUGIMA

Učiteljica nam je rekla da je ovo godina Svjetlosti i da ćemo je i mi u školi obilježiti istoimenim projektom. Kada nas je upitala što znamo o svjetlosti, svašta smo odgovorili: da je svjetlost vidljiva zdravom ljudskom oku, da je dobivamo od Sunca, da je možemo dobiti iz električne energija zahvaljujući Nikoli Tesli.

Ja sam se sjetio svjetla adventskih svijeća, Sjetio sam se bake koja mi je uvijek govorila da je Advent vrijeme dobrih djela - vrijeme u kojem bi svaki ćovjek trebao biti svjetlo drugom čovjeku. To nisam odmah razumio, ali sad razumijem. Uopće nije teško !

Svaki dan kažite nekome nešto lijepo, pomozite bratu, susjedu, prijatelju...

Svaki dan se.... ma osmijehnite nekome ! Vaš osmijeh je najveća svjetiljka, najveće svjetlo.

Budemo li se tako ponašali svi ćemo biti svjetlost.

Ajmo sad probat ! Hoćete li mi pomoć ? Opustite se, ne boli ! Ne bojte se !

Pogledajte u oči osobu sa svoje lijeve strane i darujte joj osmijeh. Sad pogledajte u oči osobu sa svoje desne strane i darujte i njoj osmijeh.

Vi svi koji ste to sad napravili - ste svjetlo !

Obasjali ste jedni druge osmjehom !

Budimo to svjetlo jedni drugima kako bismo svi bolje vidili put kojim trebamo ići !

U programu su još nastupili:

DV Brat Sunce, Primošten

DV Anđeli, Šibenik