« Svibanj 2024 »

BOŽIĆNA PRIREDBA - VESELJE TI NAVJEŠĆUJEM, PUČE KRŠĆANSKI
Autor: Marin Vuletin, 23. 12. 2015.

Prosinac je, kažu, najsvečaniji mjesec u godini. Je li uistinu? Ma, naravno da jest! Nema svečanijeg i radosnijeg mjeseca od prosinca. Svi to mogu potvrditi, a mi djeca ponajprije. Mi se najviše veselimo prosincu.

Najprije nas sveti Nikola razveseli svojim darovima u čizmicama, zatim živimo u slatkom iščekivanju Božića, blagdana rođenja Isusa Krista, Sina Božjega. A tada... OPET darovi. A počinju i božićni praznici. Malo odmaramo od škole, uživamo u zajedničkim trenutcima s obitelji i još dobivamo poklone. Pa, može li biti bolje!? Naravno, ne smijemo zaboraviti i Novu godinu.

Još radosti i veselja!

Organizirala i konferansu napisala učiteljica Katarina Katić, a kroz program priredbe su nas vodile: Nina i Sara.

Ali, bili smo mi i vrijedni te uz pomoć naših učitelja i učiteljica mnogo toga lijepoga pripremili za vas, kako bi u svečanom duhu započeli praznike. Malo pjesme, malo glume i recitacije te sve začinjeno glazbom recept je za pravo božićno veselje.

A svaku svečanost, pa tako i ovu našu najbolje je započeti pjesmom.

Školski zbor  izveo nam je pjesmu Jingle Bells, uz pratnju školskog instrumentalnog sastava (Mišel Marinić, harmonika i Anamarija Domazet, gitara), voditelj učitelj Nikola Rušinović.

Što vam prvo padne na pamet kada čujete ima Nikola? Nekima je to prijatelj ili član obitelji, a nekima svetac koji nas svake godine razveseli šarenim poklonima. Pjesmu Što znači ime Nikola?, recitirali su učenici prvog razreda PŠ Donje Ogorje, voditeljica učiteljica Anita Bulić.

Božić dolazi!, riječi su koje čujemo posljednjih dana. Tim riječima naslovljena je i pjesma koju su nam izveli učenici prvog razreda PŠ Crivac, voditeljica učiteljica Mira Jurić.

Božićni igrokaz, uprizorili su nam učenici 5., 6. i 7. razreda PŠ Donje Ogorje, voditeljica vjeroučiteljica Tina Rožić.

Pjesmu Pred Gospodinom pjesnika Ante Sekulića recitirala nam je učenica šestog razreda MŠ Bračević, voditeljica učiteljica Davorka Vrgoč.

Poput naših majki, i malenog Isusa je nježnim riječima uspavljivala njegova majka. Igrokaz Uspavanka malom Isusu izveli su učenici drugog i četvrtog razreda PŠ Donje Ogorje, voditeljica učiteljica Mira Ramljak.

Igrokaz Stara i Nova godina izvele su nam učenice četvrtog razreda Josipa i Marijana Kapitanović iz PŠ Donje Ogorje, voditeljica učiteljica Mira Ramljak.

Kupiti poklone, zamotati ih, pripremiti ukrase za božićno drvce, ukrasiti božićno drvce, spremiti se za polnoćku... Igrokaz Kako izgleda prava božićna zbrka, izveli su nam učenici trećeg razreda zajedno sa svojim mlađim prijateljem Franom Malenicom, učenikom prvog razreda PŠ Donje Ogorje, voditeljica učiteljica Anita Bulić.

Pjesmu He's Got the Whole World in His Hands otpjevali su nam učenici trećeg i četvrtog razreda PŠ Crivac, voditeljica učiteljica Ana Bakota.

Igrokaz Anđeoski razgovori izveli su nam učenici drugog razreda PŠ Crivac, voditeljica Mira Jurić.

Tri kralja, vođeni zvijezdom repaticom, pohodili su maloga Isusa, poklonili mu se i darivali ga mirisima, zlatom i tamjanom. I mi ga možemo darivati, također. Ali, što mu pokloniti? Igrokaz Što bismo mogli pokloniti Isusu?, uprizorili su nam učenici trećeg i četvrtog razreda PŠ Crivac, voditeljica učiteljica Katarina Katić.

Njemačku tradicionalnu božićnu pjesmu O Tannenbaum otpjevali su učenici četvrtog razreda PŠ Crivac zajedno s učenicima četvrtog, petog i šestog razreda PŠ Donje Ogorje uz pratnju učitelja Nikole Rušinovića na gitari, voditeljica učiteljica Edina Smoljo.

Pjesmu Nova recitirali su nam Marino i Duje Bašić iz PŠ Ramljane, voditeljica učiteljica Marija Penović.

Pjesmom smo započeli, pjesmom ćemo i završiti današnju svečanost. Školski zbor i svirači s nekoliko prigodnih pjesama zaključili su ovu našu svečanost.

Obradujte svoje bližnje poklonima, ali neka ti pokloni budu ponajprije ljubav, sreća, lijepa riječ i dobročinstvo. Takve poklone će, saznali smo, rado primiti i Isus.

Jer, njemu je najljepši poklon ljubav i mir među svim ljudima. I na kraju, svima vama želimo čestit i blagoslovljen Božić te sretnu i što uspješniju Novu godinu.

Neka vas ovo svečano blagdansko ozračje prati kroz cijele blagdane, a u novoj godini mir, blagostanje, sreća i ljubav.

Sretan Božić i Nova godina!