DOŠLI SMO DO KRAJA JOŠ JEDNE ŠKOLSKE GODINE
Autor: Dario Dado Šperkov, 10. 6. 2016.

Kad je u rujnu započela ova školska godina naš fra Bože je rekao: Trka je započela, sakupimo dovoljno kondicije da dotrčimo do cilja.

Kao u trci, u tren oka, došli smo do kraja još jedne školske godine.

Svatko sa svojim rezultatom, netko prvi, a netko posljednji …

Svi učenici i svi učitelji došli su do cilja: Netko sa boljim, netko sa lošijim prolaznim vremenom.

Imali smo sreće i božjeg blagoslova da u ovoj školskoj godini nitko nije odustao od trke i da smo svi živi i zdravi dočekali cilj – kraj školske godine.

Netko će sa svojim Prolaznim vremenom biti zadovoljan, a netko ne. Ostaje nam budućnost da pokažemo što smo kroz školovanje naučili i koliko će nam to koristiti u životu.

Uvijek treba zaboraviti ono loše, a naglasiti i sačuvati ono najbolje pa bih najavila ovu kratku priredbu kao:

Pokažimo ono najbolje iz ove školske godine!

1. Pjevački zbor naše škole izveo nam je pjesme Klakar i Mi plešemo.

2. Velike su i nedokučive dječje želje; nešto se može ostvariti a nešto ne.     Recitaciju Dohvati mi, tata, mjesec izveli su učenici III. razreda PŠ Crivac.

3. Na derneku se pivalo, jilo i pilo. Danas se triba uslikat i to Dernek selfi.     Igrokaz izveli su učenici V. razreda PŠ Ogorje Donje, Iva Leskur,                  Anamarija Jukić,  Ivica Mamić i Kristijan Kapitanović

4.Trećeg svibnja obilježavamo Dan Sunca. Što nam o tome govori Mr.  Sun  rekao nam je učenik I. razreda PŠ Ramljane Marino Bašić.

5. Igrokaz Kod liječnika izveli su učenici I. i II. razreda PŠ Crivac

6.Ptičju pjevanku, Grigora Viteza izveli su učenici V. razreda MŠ  Bračević.

7. Pjesme Kondorov let Oh Suzana izvele su članice instrumentalne grupa naše škole  Anamarija Domazet i Maja Zagorac.

8.Učenik III. razreda Duje Bašić iz PŠ Ramljane izveo je točku Wee Willie      Winkie

9. U Ogorju je oduvijek simbol dobrog domaćina bio i dobar pršut. Monolog Pršut izveo je učenik III. razreda PŠ Ogorje Donje Ante Kerum

10. Školsko zvono označava početak i kraj svakog školskog sata. Neka recitacija Školsko zvono koju su nam izveli učenici I. i III. razreda PŠ Ramljane Marino i Duje Bašić označi i kraj ove školske priredbe.

11. I na kraju zapjevajmo i zaplešimo afričke ritmove pjesme Epoi Tai Tai E koju koju nam otpjevali učenici II. i IV. razreda PŠ Ogorje Donje.

Voditeljice programa.