« Svibanj 2024 »

Božićna priredba u školi 22. prosinca 2011.
Autor: Dario Dado Šperkov, 22. 12. 2011.

Voditeljica programa.

Božićna priredba

Bog je po anđelima navijestio pastirima radost Spasiteljeva rođenja; nek i vas ispuni radošću i učini vas svojim blagovjesnicima!

Poslušali smo  školski zbor MŠ Braćević i PŠ Donje Ogorje u božićnim pjesma O, pastiri čudo novo i Pristupiti vjerni.

Kroz Power Point poslušali smo i pogledali kratku priču Božić, koju nam je  ispričala  Anamarija Domazet učenica 3. razreda PŠ Crivac.

Ako su ti tata i mama poslali pismo u kojem kažu da nisam bio dobar ove godine to je istina. Ali sjeti se da sam se zbilja promijenio prije dva tjedna.

Poslušali smo  učenike 1.i 2. razreda PŠ Crivac koji su pisali pismo Djedu Božićnjaku.
Učenica iz PŠ Donje Ogorje izvela nam je monolog Tko će u školu.

Svjetlost božićnih lampica svake godine osvjetljava naše domove. Ovih blagdana lampicama osvijetlite dvorišta, vrtove, terase, balkone ali i svoja srca.

Pogledali smo i poslušali igrokaz Božićni ukrasi  kojeg su nam pripremile učenice 5. razreda naše PŠ Donje Ogorje.

Spavaj mali Božiću izveo nam je nam zbor PŠ Donje Ogorje.

Želja je svakojakih. Što to želi učenica 3. razreda PŠ Donje Ogorje. Doznali smo u igrokazu Želim, želim.

O Božićnim legendama prezentirali su nam učenici i učenice 3. i 4. PŠ Crivac.

Recitatorska družina MŠ Bračević pripremila nam je Božićnu slutnju.

Dijete se čudi i divi ljepoti nebeske zvijezde koja sjaji poput dijamanta na nebu, dok putnik zahvaljuje istoj zvijezdi koja mu svojim treperenjem u noći obasjava put do malog Isusa.Twinkle, twinkle little star, Blistaj, blistaj zvijezdo mala izveli su nam učenici 3. i 4. razreda PŠ Crivac.

Učenici iz PŠ Donje Ogorje izveli su nam igrokaz Dvostruki dar sv. Nikole.

Svatko od nas ima svog prijatelja ali imati Isusa za prijatelja. Poslušali smo recitaciju Isus, moj prijatelj u izvedbi učenika 3. razreda PŠ Donje Ogorje.

Recitaciju Čistoća je pola zdravlja izveli su nam učenice IV. razreda PŠ Ramljane.

O božićnom drvcu, simbolu nade, topline i ljubavi pjevali su  učenici MŠ Bračević i Donje Ogorje  koji uče Njemački jezik. O Tannenbaum sa učiteljicama Alenkom Miljević i Danijelom Gašpar.
Evo ti srce, recitaciju izvela učenica IV. razreda PŠ Donje Ogorje.

Učenici 6. razreda PŠ Donje Ogorje izveli  nam igrokaz Četiri svijeće.

Odlučio sam slijediti Krista , igrokaz su nam izveli učenici 1. i 3. razreda PŠ Donje Ogorje.

Poslušali smo  i pogledali igrokaz Svjetlo se ne smije ugasiti kojeg su nam izveli učenici 3. i 4. PŠ Crivac.

U ime svih učenica, učenika, učiteljica, učitelja naše škole, roditeljima koji su nazočili našem božićnom programu VELIKO HVALA! Prije nego smo se rastali  i otišli našim domovima uz zbor naše škole zapjevali smo zajedno pjesmu Sretan Božić.
Publika.

Priloženi dokumenti: