KLOKAN BEZ GRANICA
Autor: Mira Jurić, 20. 5. 2019.

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva, natjecanje Klokan bez granica je ove godine održano po dvadesetprvi put, 21. ožujka u 12 sati i 30 minuta. S približno istim zadatcima ove se godine natjecalo više od 6 milijuna učenika u 83 države svijeta, što ovo natjecanje čini najvećim školskim natjecanjem u svijetu.

Učenik četvrtog razreda Marino Bašić iz PŠ Crivac na listi je među 10% najbolje plasiranih u kategoriji Ecolier.

Iste zadatke rješavali su učenici Albanije, Argentine, Armenije, Austrije, Azerbajdžana, Belgije, Bjelorusije, Bolivije, Bosne i Hercegovine, Brazila, Bugarske, Cipra, Češke, Čilea, Danske, Dominikanske Republike, Ekvadora, Estonije, Etiopije, Filipina, Finske, Francuske, Gane, Grčke, Hondurasa, Hrvatske, Indonezije, Iraka, Irana, Irske, Italije, Izraela, Jamajke, Južne Koreje, Kanade, Kazahstana, Kirgistana, Kolumbije, Kosova, Kostarike, Latvije, Litve, Mađarske, Makedonije, Malezije, Meksika, Moldavije, Mongolije, Mozambika, Myanmara (Burme), Nigerije, Nizozemske, Njemačke, Norveške, Pakistana, Paname, Paragvaja, Perua, Poljske, Portorika, Portugala, Rumunjske, Rusije, Saudijske Arabije, Singapura, Sjedinjenih Američkih Država, Slovačke, Slovenije, Srbije, Španjolske i njene autonomne zajednice Katalonije, Švedske, Švicarske, Tadžikistana, Tanzanije, Tunisa, Turske, Ukrajine, Urugvaja, Uzbekistana, Velike Britanije, Venezuele i Vijetnama. Vjerujemo da je natjecanje postiglo svoju svrhu i zainteresiralo učenike za rješavanje matematičkih zadataka.

U Hrvatskoj je natjecanje održano u 610 osnovnih i 102 srednje škole u svim županijama, a učenici su se natjecali podijeljeni u sedam kategorija:

PČELICE – II razred osnovne škole – 9 054 učenika - P

LEPTIRIĆI – III razred osnovne škole – 8 546 učenika - L

ECOLIERS – IV i V razred osnovne škole – 12 921 učenika - E

BENJAMINS – VI i VII razred osnovne škole – 8 003 učenika - B

CADETS – VIII razred osnovne i I razred srednje škole – 4 267 učenika- C

JUNIORS – II i III razred srednje škole – 1 889 učenika - J

STUDENTS – IV razred srednje škole – 740 učenika - S

Ukupno se natjecalo 45 420 učenika.

Priloženi dokumenti:
Klokan_2019_-_Ecolier_web.pdf (580.78 KB)