« Svibanj 2024 »

Ovaj mjesec: 2047

Dragi učenici osmih razreda,

na ovoj stranici možete pronaći sve važne informacije i dokumente vezane za upis u srednju školu te savjete i preporuke kako bi vam izbor srednje škole bio što lakši.

Zampamtite da u donošenju ove važne odluke niste sami. Za vas su tu škola, obitelj i prijatelji.

Započele su prijave u NISpuSŠ sustav
Autor: Tanja Taslak, 23. 5. 2022.

Dragi učenici,

danas, 23.5.2022. godine, od podne otvorene su prijave u NISpuSŠ sustav. Prijave se vrše putem mrežne stranice srednje.e-upisi.hr i bit će moguće tijekom cijelog upisnog razdoblja.

Pod Opširnije nalaze se dodatne informacije o upisima te

• poveznica za upisni sustav za e-upis

• poveznica na Odluku o upisu učenika u 1. razred srednje škole  šk.god. 2021./2022. i

• Pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole

• *hodogram upisnih aktivnosti

Nakon ulaska u sustav, pregledajte svoje podatke na kartici "Moji podaci" i eventualne nepravilnosti (adresa, ime roditelja, ocjene iz prijašnjih razreda i sl.) prijaviti svom razredniku ili stručnoj službi škole.

Prijave obrazovnih programa počinju 25. lipnja 2022.

Kandidati s teškoćama u razvoju se od 23. svibnja 2022. do 6. lipnja 2022. godine javljaju županijskim upravnim odjelima koji će im pomoći u odabiru srednje škole koja provodi jedan od programa za koji je kandidat dobio stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje.
Županijski upravni odjeli unosit će navedene odabire od 26. svibnja do 17. lipnja 2022. godine.
Provođenje dodatnih provjera za kandidate s teškoćama u razvoju i unos rezultata u sustav bit će 23. lipnja, preliminarno rangiranje odvit će se 23. i 24. lipnja, a objava konačnih ljestvica bit će 24. lipnja.

Više pročitajte u Odluci o upisu i na mrežnoj stranici https://srednje.e-upisi.hr/

Također je napravljena i Viber grupa kojoj se roditelji mogu pridružiti i pravovremeno dobivati informacije vezane za upise i upisne rokove. QR kod je u nastavku.