DAN BROJA PI - ALBERT EINSTEIN - TJEDAN MOZGA

Danas je rođendan posebnog broja - Broja PI

Danas je rođendan posebnom čovjeku - Albertu Einsteinu

Započeo je tjedan posvečen vrlo značajnom organu ljudskog tijela - Tjedan mozga

U MŠ Bračević održana je integrirana nastava iz hrvatskog jezika, engleskog jezika, matematike, biologije i fizike.

BROJ PI

Što o broju PI znaju petaši i šestaši i kako su došli do broja PI, petaši su pričali, a šestaši su pokazali ppt kojeg je prezentirala Martina Svalina..

PPT prezentaciju o broju PI - pripremio je učenik osmog razreda Tomislav Svalina.

Broj PI - beskonačan neperiodičan decimalni broj. Svakoj znamenki moguće je pridružiti jednu notu, poslušali smo kako zvuči broj PI na gitari učenice Anamarije Domazet.

ALBERT EINSTEIN

Učenici osmog razreda na satu hrvatskog jezika obrađivali su tekst Kako vidim svijet - Albert Einstein, pročitali su neke zanimljive misli velikog znanstvenika.

Na satu engleskog jezika učenici šestog razreda proučavali su život i rad Alberta Einsteina koristeći nove tehnologije pokazali su nam što su naučili.

PPT prezentaciju o Albertu Einsteinu kao dobitniku Nobelove nagrade za fiziku prezentirala nam je Maja Zagorac.

Sve što smo čuli do sada je zaista posebno, zaista veliko i značajno.

Kako bi čovjek bio u stanju odraditi tako velika i inovativna djela potreban je mozak.

TJEDAN MOZGA

Sedmaši su na satu biologije obrađivali i odradili temu - MOZAK, o tome su nam ispričali i pokazali plakat koji su izradili.

Usljedilo je učeničko natjecanje u recitiranju znamenki broja PI. Natjecali su se sljedeći učenici: Branka Čurepić, Martina Svalina, Anamarija Domazet, Josipa-Katarina Svalina, Nina Moro, Antonio Bašić i Mia Kardum.

Pobjednik je učenik koji je izrecitirao najveći broj znamenki broja PI.

1. Martina Svalina, 57 znamenki

2. Branka Čurepić, 24 znamenke

3 Anamarija Domazet, 22 znamenke

4. Josipa-Katarina Svalina, 18 znamenki

5. Nina Moro, 10 znamenki

6. Mia Kardum, 7 znamenki

7. Antonio Bašić, 6 znamenki

Podjela nagrada.

Nakon odrađene integrirane nastave, tijekom velikog odmora počastili smo se: pitama, piticama, mafinama, tortama i keksićima, svim ovim slasticama koje smo napravili u čast rođendana broja PI.

Priloženi dokumenti:
Valjak_.pdf (1.52 MB)